Živalski forum
Živalski forum
Živalski forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o živalih našega sveta.
 
KazaloPortalLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava
Dobrodošli na forumu o živalih!
Prijava
Uporabniško ime:
Geslo:
Avtomatična prijava ob vsakem obisku (priporočamo): 
:: Pozabil/a sem geslo
O forumu
Svetovanje?! Forum
Latest topics
» pes bruha
Svetovanje?! Icon_minitimeTor Okt 02, 2012 4:40 pm by simon12

» Rangers show raised railings with beveled top
Svetovanje?! Icon_minitimeSob Jan 07, 2012 5:12 am by xiaojin

» Athletics bring back CF Coco Crisp on 2-year deal
Svetovanje?! Icon_minitimeSob Jan 07, 2012 5:12 am by xiaojin

» Polian regrets QB backup plan, blames it for his firing by Colts
Svetovanje?! Icon_minitimeČet Jan 05, 2012 10:49 am by anylove

» Moje zverine!
Svetovanje?! Icon_minitimePet Dec 30, 2011 3:03 pm by anja.

» ///
Svetovanje?! Icon_minitimeČet Dec 01, 2011 4:02 pm by Lena_Horse

» Nemški žimavec
Svetovanje?! Icon_minitimeSre Nov 30, 2011 3:35 pm by Lena_Horse

» ///
Svetovanje?! Icon_minitimeSre Nov 30, 2011 3:17 pm by Lena_Horse

» Jaz erika
Svetovanje?! Icon_minitimeSre Nov 30, 2011 3:09 pm by Lena_Horse

Top posters
*Lanchy*
Svetovanje?! I_vote_lcapSvetovanje?! I_voting_barSvetovanje?! I_vote_rcap 
boni
Svetovanje?! I_vote_lcapSvetovanje?! I_voting_barSvetovanje?! I_vote_rcap 
ines.
Svetovanje?! I_vote_lcapSvetovanje?! I_voting_barSvetovanje?! I_vote_rcap 
TuTi
Svetovanje?! I_vote_lcapSvetovanje?! I_voting_barSvetovanje?! I_vote_rcap 
Aleš
Svetovanje?! I_vote_lcapSvetovanje?! I_voting_barSvetovanje?! I_vote_rcap 
Aja
Svetovanje?! I_vote_lcapSvetovanje?! I_voting_barSvetovanje?! I_vote_rcap 
erci1
Svetovanje?! I_vote_lcapSvetovanje?! I_voting_barSvetovanje?! I_vote_rcap 
Ursheek99
Svetovanje?! I_vote_lcapSvetovanje?! I_voting_barSvetovanje?! I_vote_rcap 
Lena_Horse
Svetovanje?! I_vote_lcapSvetovanje?! I_voting_barSvetovanje?! I_vote_rcap 
Tjaša
Svetovanje?! I_vote_lcapSvetovanje?! I_voting_barSvetovanje?! I_vote_rcap 
Opozorilo
Svetovanje?! Opozorilo

 

 Svetovanje?!

Go down 
4 posters
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
TuTi
Moderator
TuTi


Število prispevkov : 87
Join date : 18/09/2010

Svetovanje?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Svetovanje?!   Svetovanje?! Icon_minitimeSre Okt 20, 2010 10:35 am

Jz nujno rabm pomoč....
No uglaunm..Ko smo bli letos na morju so sosedje dobili vsak dan po 4x obisk(neki Edo in Nino(kuža)).
Pasme je bila čivava zlo mejhn in malo trmast njam
In potem smo šli nekega večera na sprehod in smo vidl zlo velik mejhnih pasm(Maltežan, Zahodnovišavski beli terier,razne čivave itd.).
Mami pa ve da mam najrajš pse..In me je na morju uprašala kok to kej laja če rab velik..Am...sprehodou,nege itd.
Pač jz sm jin razlagala ceu večer o 2eh pasmah.
In pač ane problem je samo blok..Ker mislm da je okol 100-150€ na mesec če imaš psa+dodatni stroški z hrano,pijačo,igračami,posteljo....
Jz pa nimam nubenih izkušenj z psi razn pri babi imam enga ampak ga vidim samo od 1x-3x na tedn Sad
Zdej pa mene zanima kako prepričat mami..Pač nevem v zameno bi bla mn na compu,nebi zahtevala žepnine(potem bi ona malo plačala še),mn gledanaj televizorja in skoraj ves dan posvetit psu.
Vem ja malo sm čudna Rolling Eyes Ampak useno bi prosila za nasvete..A vi poznate kštno tako mejhno pasmo?
K men so zlo všeč Zahodnovišavski beli terier-i,pač sej so tud čivave lepe xD
SOS !
Nazaj na vrh Go down
*Lanchy*
Administrator
*Lanchy*


Število prispevkov : 311
Join date : 17/09/2010
Age : 27
Kraj : Ljubljana

Svetovanje?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovanje?!   Svetovanje?! Icon_minitimeSre Okt 20, 2010 1:12 pm

Am...meni so med majhnimi pasmami ful všeč: maltežani, zahodni beli višavski terier, cavalier king charles španjel, basenij, ti pa čivave ne bi priporočala, ker so zelo, zelo, ampak res zelo trmaste. Sem jo hotela jaz imeti, pa sem malo gledala psarne, in sem ugotovila da imajo pretežek karakter zame (mislim, zelo so trmaste, rade živcirajo, pa veliko lajajo). Kaj pa bi delala s psom? Ker če ga misliš imeti samo za doma, da bi se igrala z njim pa to, ti priporočam, da obiščeš zavetišče, kjer imajo ogromno lepih in prijaznih psov. Če bi ga pa rada imela za kakšen šport, razstave, potem pa kupi čistokrvnega psa z rodovnikom. Samo moraš vedeti, da so čistokrvni psi tudi do 1000€ in več. Aja, pa ne kupovati psa na bolhi, ker so tam razni prepredojalci psov in napišejo da so psi čistokrvni ampak brez rodovnika!! Neee, čistokrvni psi so psi z rodovnikom in stanejo čez 600€. Ne nasedaj tistim iz bolhe.
Potem glede prepričevanja: jaz sem za svojega prvega psa porabila 1 leto, zdaj za drugega pa pol leta. Nooo, čez 5 dni se skotijo!! Komaj čakam!!
Am...bodi zelo pridna, pokaži ji da znaš biti odgovorna, na primer če imaš kakšno žival doma, se z njo 1000% ukvarjaj. Tudi sobo moraš imeti posprvaljeno in kdaj pa kdaj pospravi tudi stanovanje ter tako mami preseneti. Pogosto pa ji kaži razne slike in psarne ko in če se boš odločila za čistokrvnega psa. Pa ne se prepirati z njo, in sproti delaj domače naloge in se uči. Kdaj pa kdaj jo tudi vprašaj, če imate lahko psa, in če bo odgovor ne, jo lepo vprašaj zakaj in reči da hočeš iskren odgovor. Naredi si urnik kdaj se boš ukvarjala s psom, sobo si nalepi s plakati od psov....
Najprej se pa odloči pa pasmo psa.
Upam, da sem kaj pomagala. Smile
Nazaj na vrh Go down
https://animals.1talk.net
TuTi
Moderator
TuTi


Število prispevkov : 87
Join date : 18/09/2010

Svetovanje?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovanje?!   Svetovanje?! Icon_minitimeSre Okt 20, 2010 1:17 pm

Am..Glede na to da res bi biu to moj prvi pes ga še nebi mela za razne tekme..Pač tko pelala bi ga an sprehode(pa pač ujemi,preskoči itd.).
Vem ja,čivave so zloo trmaste pa ko 1x začnejo lajat jo skor nemorš utišat xD...
Glede na to če ga dubim..Ti maš izkušnje pa bi mi lohk pomagala kko se kaštn trikc nauči...
Am..Ja jz bi se odpovedala krožkom,mogoče kštni ampak res mogoče kštni tekmi...
Računalniku tud pa TVju tud..
Pa pousod bi ga sabo jemala pa tko res pripraulena sm velik narest za psa sramežljiv
Nazaj na vrh Go down
*Lanchy*
Administrator
*Lanchy*


Število prispevkov : 311
Join date : 17/09/2010
Age : 27
Kraj : Ljubljana

Svetovanje?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovanje?!   Svetovanje?! Icon_minitimeSre Okt 20, 2010 1:22 pm

Hm...potem bi bil zate kakšen mešanček, glede na to da ga ne bi imela za tekme in to...v zavetišču tako psu rešiše življenje, tako da ti res priporočam da ga iz tam vzameš.
Sveda bi ti pomagala pri trikcih in to...še 2 meseca pa dobim najpametnejšega kužka na svetu-borderja!! Meni so bordreji res g+fajn, ker niso veliki-so srednje velikosti in so res eni super kužki, tako da bomo videli kako bo...
Am...kaj pa treniraš in kolikokrat imaš tekme? Very Happy
Nazaj na vrh Go down
https://animals.1talk.net
TuTi
Moderator
TuTi


Število prispevkov : 87
Join date : 18/09/2010

Svetovanje?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovanje?!   Svetovanje?! Icon_minitimeSre Okt 20, 2010 1:25 pm

Neee jz ne treniram.,..Sam hodm na tekem ponavad so ob nedeljah(hokej) pa se res težko temu uprem..Sam za pse use sramežljiv
Ja sem itak bi ga uzela iz zavetišča..
Sam mami nemorm prepričat da bi šle pogledat u zavetišče sama pa tud nesmem... jok
Ja Borderji so res cukri waaaaaaaaaaaauw
Aa ga boš prpelala pokazat 1x?
Nazaj na vrh Go down
*Lanchy*
Administrator
*Lanchy*


Število prispevkov : 311
Join date : 17/09/2010
Age : 27
Kraj : Ljubljana

Svetovanje?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovanje?!   Svetovanje?! Icon_minitimeSre Okt 20, 2010 2:22 pm

Aha...počasi se daleč pride. njam Zarto tudi prepričuj počasi, pa ne zdej skos, ampak je dobro da vsak dan malo vprašaš pa ji kaj novega poveš o psih pa tako...

Jaaaa, večkrat! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
https://animals.1talk.net
TuTi
Moderator
TuTi


Število prispevkov : 87
Join date : 18/09/2010

Svetovanje?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovanje?!   Svetovanje?! Icon_minitimeSre Okt 20, 2010 2:24 pm

Ouukej...
Ja sej jz ji skos kažm razne pasme,pa pač mučenje jok
Pa pač da sm jz fuul proti temu jok angry
Nazaj na vrh Go down
ines.
Miš
Miš
ines.


Število prispevkov : 89
Join date : 18/09/2010

Svetovanje?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovanje?!   Svetovanje?! Icon_minitimeSob Nov 13, 2010 1:51 pm

Ja jaz ti tudi priporočam da potem vzameš psa iz zavetišča. Smile Drugače pa kakšnega psa bi imel - živahnega, pametnega, igrivega...? Ali lenega pa tako? xD
Am jaz ti bom povedala katere pasme so npr. zame (od majhnih): Jack Russell, Parson Russell, Francoski buldogi so tudi lušni in niso leni drugače pa nwm še katera bi bla zame. Razz Ti sporočim čenajdem kako lepo pasmo z dobrim karakterjem. Wink
Nazaj na vrh Go down
TuTi
Moderator
TuTi


Število prispevkov : 87
Join date : 18/09/2010

Svetovanje?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovanje?!   Svetovanje?! Icon_minitimeSob Nov 13, 2010 1:55 pm

Ja ampak v zavetiščih nimajo majhnih pasem ker sm use zavetišča pregledala jok
Tele pasme so zlo lepe Very Happy
Sam nvm no jz sm zdej gledala mal po cesti pa sm vidla da je čivav zlo velik sam k tok velik lajajo pa tko glasno zto za u blok ni -.-' .
Čeprou mi je ena prjatlca rekla da njena skor nč ne laja Embarassed
Nazaj na vrh Go down
ines.
Miš
Miš
ines.


Število prispevkov : 89
Join date : 18/09/2010

Svetovanje?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovanje?!   Svetovanje?! Icon_minitimeSob Nov 13, 2010 2:03 pm

Ja vem ja, poglej malo po vseh zavetiščih - Koprsko, Horjul, Gmajnice potem vem za eno pri Bledu ampak se ne spomnim imena. scratch
Jah to je pa odvisno od psa kakšen je ane. Niso vsi psi isti po karakterju. Wink Drugače pa ja čivave so tudi malce agresivne - no ne vse.
Nazaj na vrh Go down
ines.
Miš
Miš
ines.


Število prispevkov : 89
Join date : 18/09/2010

Svetovanje?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovanje?!   Svetovanje?! Icon_minitimeSob Nov 13, 2010 2:09 pm

Aja pa beagla, irskega terierj in jezerskega terierja sem pozabla povedat. Smile
Nazaj na vrh Go down
*Lanchy*
Administrator
*Lanchy*


Število prispevkov : 311
Join date : 17/09/2010
Age : 27
Kraj : Ljubljana

Svetovanje?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovanje?!   Svetovanje?! Icon_minitimeSob Nov 13, 2010 6:28 pm

Uuuuuu, beagla odsvteujem, ker so to zelo lovski psi, in so ponavadi zelo težavni. Very Happy

Drugače pa imajo na čase tudi v zavetiščih lepe majhne kužke. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
https://animals.1talk.net
ines.
Miš
Miš
ines.


Število prispevkov : 89
Join date : 18/09/2010

Svetovanje?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovanje?!   Svetovanje?! Icon_minitimeSob Nov 13, 2010 7:15 pm

Ja vem ja da majo tak lovski karakter samo nevem, videla sem zelo beaglov in se ustvari čisto normalno obnašajo seveda malce tut vlečejo zard noska pa tega sam js bi ga spuščala če bi ga mela samo pač v ograjenih prostorih. (: Drgač so pa ful lušni kužiji. <3
Nazaj na vrh Go down
*Lanchy*
Administrator
*Lanchy*


Število prispevkov : 311
Join date : 17/09/2010
Age : 27
Kraj : Ljubljana

Svetovanje?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovanje?!   Svetovanje?! Icon_minitimeSob Nov 13, 2010 7:43 pm

Ja, to je res...samo moraš biti zelo, zelo potrpežljiv z njim in moraš veliko delati na poslušnosti.
Nazaj na vrh Go down
https://animals.1talk.net
Aja
Administrator



Število prispevkov : 60
Join date : 18/09/2010
Age : 25
Kraj : slov. konjice

Svetovanje?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovanje?!   Svetovanje?! Icon_minitimePon Nov 15, 2010 10:23 pm

Pri meni to ne bo problem, dobim psa je že odločeno, 1000000000000% ga dobim. Razz
Nazaj na vrh Go down
TuTi
Moderator
TuTi


Število prispevkov : 87
Join date : 18/09/2010

Svetovanje?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovanje?!   Svetovanje?! Icon_minitimePon Nov 15, 2010 10:24 pm

Ja sej jz sm tud čedalje bolj prepriačana.
Mami je zdej gledala v časopisu za zavetišča.
In me spraševala mnjenja.
Potem,ko me je oči čakal da bi kupila neki za Medota je gledu oglase..
Pa neki skrivajo pred mano..Ker vedno pravjo eč grem lahko mal stran ker morjo neki ogledat Embarassed
Nazaj na vrh Go down
Aja
Administrator



Število prispevkov : 60
Join date : 18/09/2010
Age : 25
Kraj : slov. konjice

Svetovanje?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovanje?!   Svetovanje?! Icon_minitimePon Nov 15, 2010 10:33 pm

Hh. Razz
Nazaj na vrh Go down
ines.
Miš
Miš
ines.


Število prispevkov : 89
Join date : 18/09/2010

Svetovanje?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovanje?!   Svetovanje?! Icon_minitimeTor Nov 16, 2010 2:15 pm

TuTi je napisal/a:
Ja sej jz sm tud čedalje bolj prepriačana.
Mami je zdej gledala v časopisu za zavetišča.
In me spraševala mnjenja.
Potem,ko me je oči čakal da bi kupila neki za Medota je gledu oglase..
Pa neki skrivajo pred mano..Ker vedno pravjo eč grem lahko mal stran ker morjo neki ogledat Embarassed

Mogoče pa kužija dobiš ! I love you
Nazaj na vrh Go down
*Lanchy*
Administrator
*Lanchy*


Število prispevkov : 311
Join date : 17/09/2010
Age : 27
Kraj : Ljubljana

Svetovanje?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovanje?!   Svetovanje?! Icon_minitimeTor Nov 16, 2010 5:51 pm

Aja, katerga dobiš??? In iz katere psarne?? Embarassed
Nazaj na vrh Go down
https://animals.1talk.net
Aja
Administrator



Število prispevkov : 60
Join date : 18/09/2010
Age : 25
Kraj : slov. konjice

Svetovanje?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovanje?!   Svetovanje?! Icon_minitimeTor Nov 16, 2010 6:44 pm

Dobim borderja. Smile Od Mi mladička. jea
Nazaj na vrh Go down
*Lanchy*
Administrator
*Lanchy*


Število prispevkov : 311
Join date : 17/09/2010
Age : 27
Kraj : Ljubljana

Svetovanje?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovanje?!   Svetovanje?! Icon_minitimeTor Nov 16, 2010 6:59 pm

Ajaaaaaaa?? Super!!!
Nazaj na vrh Go down
https://animals.1talk.net
Aja
Administrator



Število prispevkov : 60
Join date : 18/09/2010
Age : 25
Kraj : slov. konjice

Svetovanje?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovanje?!   Svetovanje?! Icon_minitimeTor Nov 16, 2010 9:57 pm

Jaa. Smile
Nazaj na vrh Go down
TuTi
Moderator
TuTi


Število prispevkov : 87
Join date : 18/09/2010

Svetovanje?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovanje?!   Svetovanje?! Icon_minitimeTor Nov 16, 2010 9:59 pm

Čestitke jea
Nazaj na vrh Go down
ines.
Miš
Miš
ines.


Število prispevkov : 89
Join date : 18/09/2010

Svetovanje?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovanje?!   Svetovanje?! Icon_minitimeSre Nov 17, 2010 4:16 pm

A Mee bo mela mladičke? Very Happy A nisi prej rekla da boš bradico dobila? xD
Nazaj na vrh Go down
Aja
Administrator



Število prispevkov : 60
Join date : 18/09/2010
Age : 25
Kraj : slov. konjice

Svetovanje?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovanje?!   Svetovanje?! Icon_minitimeSre Nov 17, 2010 10:33 pm

Hvala. Razz
Ja, mela jih bo. Smile Ne, ne bom imela bradice... Mi je border malo boljši, pa še zastonj ga dobim.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Svetovanje?! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovanje?!   Svetovanje?! Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Svetovanje?!
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Živalski forum :: Vse o psih :: Nakup psa-
Pojdi na: